Ahmet Durgut

/Ahmet Durgut
Ahmet Durgut 2018-05-31T21:40:05+00:00
eTürk's Dijital Hizmetler

Selamlar sevgili dostlar! Bendeniz ahmtdrgt

ahmtdrgt hakkında: Efendim ben 1986 yılının Ekim aynın tam ortasında, sabah saatlerinde Dünyaya gözlerimi açmışım. Doğduğum Eskişehir bana bu zamana kadar “çeşitli dönemlerde ayrılsak da” ev kavramı ile birleşmiştir. Zanaatkar bir babanın ve kendi halinde bir annenin ortanca çocuğu olarak kimi zaman onları canından bezdirmiş olsam da (Özellikle Lise yıllarında) sevgi ve şefkatlerini üzerimde her zaman hissetmişimdir.

Yetenekli ve akıllı bir çocuk olduğumu söyler dururdu tüm Öğretmenlerim. Ben ise sürekli memnuniyetsiz ve her şeye bir cevabı olan kibirli biri olarak görmüşümdür kendimi. 32 yaşıma gireceğim 2018 yılına kadar törpülemeye çalıştığım kibir ve memnuniyetsiz hallerimi işlerime de kimi zaman yansıtırım. Bazen çok fazla faydasını da görmüşümdür. Şimdiye kadar edindiğim tüm tecrübe, aldığım hangi bilgi varsa bu hallerimin çok büyük parmağı vardır.

İnternet, bilinir ki bizim dönemimizde yaygınlaşmaya başladı. Lakin o kadar değişim gösterdi ki eskiyi hatırlamak çoğu zaman gülümsetiyor.  İlk web sitemi yapmaya çalıştığım dönem 2001 yılı yani tam 17 yıl öncesine tekabül ediyor. Varın siz hesaplayın gerisini. Nedendir bilmem ama kendimi bildim bileli sürekli bir şeyler yapmaya çalışma durumu ile karşılaşmışımdır.

ahmtdrgt kısaltması nasıl oluştu!

Benim en büyük handikabım aynı adı taşıdığım diğer kişiler, mesela bir şair varmış ya da başka birileri. Durgut Soy ismi Kök Türkçe’de var olan “Turgut” kelimesinin anadolu şivesi ile dile getirilişidir arkadaşlar bu arada. Bulgaristan Tatar Pazarcık göçmeni Türkmen bir ailenin Eskişehirde doğan 3. kuşağıyım. İsimdaşlarım sayesinde ahmetdurgut olarak kullanamadığım adımı 2008 yılına kadar hmtdrgt olarak kullanmaya çalıştım lakin ahmet yerine hamit algılandığı için ahmtdrgt olarak 2009 yılından beri İnternet platformunda kullanmaktayım.

Sadece herhangi bir şeyin kullanıcısı olmak sıkıcı gelmiştir.

Mesleğime ilk olarak Grafiker tabiri ile başladığım yıllardan (Sene 2006) bu zamana kadar hatırlıyorum da kullanmaya çalıştığım bilgisayar programlarını. Neler neler. Vazgeçemediklerim de var elbette. 2006 yılından bu yana usta bir Adobe Photoshop kullanıcısıyım mesela. Yine 2006’da dreamweaver’ı ekledim 2008’de illustrator, 2009’da indesign, 2008 yılı geldiğinde başka bir arayışa girmiştim. Bu dönemde Reklamcılık ve Pazarlama araştırmalarına başladım ve Türlü yerli yabancı kaynaktan almam gereken kadar bilgi almaya, toplamaya başladım.

Yıllar 2010’u gösterdiğinde Askerlik görevim için 1 yıllık bir ara vermemin ardından Kıbrıstan döner dönmez, Eskişehirspor Kulübü Reklam ve Pazarlama Direktörlüğü görevini üstlendim. Bence çeşitli başarılara imza attım lakin hayallerimiz örtüşmedi. Ben “Bu şehirde Şampiyonlar Ligi müziği duyacağım!” parolası ile hareket ederken. Malesef yönetici abilerimizin hayalleri çok daha farklıymış ayrılmamın ardından yaşanan sıkıntılarla birlikte Eskişehirspor Kulübü bir alt lige düştü. Tabi ki bu durum hepimizi üzmüştü. Türlü firmalarda, türlü işler çıkarttım. Organizasyonlar, Görsel İletişim Danışmanlıkları vs. Bu dönemlerde kullandığım programların sayısında epey bir artış oldu. Adobe After Effects , Adobe Premier, Keyshot, Spaceclaim ve Sketchup da program envanterime işlendi. (Sene 2012-2015)

Ardından 2015 yılı geldiğinde kendimi Ankara’da buldum. Ne oldu ne ara karar verdim inanın bilmiyorum. Lakin Ankarayı da çok sevdim.

Gri şehir dedikleri Ankara’da güzel günler geçirip, güzel projelere imza attım.

Yayıncılık sektöründe 2 yıl geçirmek bana yetmişti sanki ki Eskişehirspor Kulübünden tekrar çağrıldım ve Medya İletişim Sorumlusu olarak göreve başladım. Lakin final maçında Göztepe A.Ş. yenilgisi ile başlayan kriz dönemi ve sonrasında gelen sportif başarısızlıklar ayrılmama sebep oldu. Futbolu hep çok sevdim. Eskişehir ise evim olduğu için Eskişehirspor benim memleket meselem olarak kaldı hep bir yanımda. Hala da öyledir.

Hizmetlerimiz

Bu günlerde ise Türkiye’de ERP yazılımı konusunda ciddi başarılara imza atmış yerli sermayeli Yazılım şirketi olan E-YAZ A.Ş. ‘de Sanat Yönetmenliği görevi yürütmekteyim. Profesyonel Hayatım boyunca görsel iletişim konusunda Torku, Vodafone gibi Ulusal markaların projelerinde görev almakla birlikte çeşitli bölgesel Markalara hizmet etmiş bulunmaktayım. Spor Pazarlama konusunda Acıbadem, Denizbank, Mutlu Akü, Eti, Sarar, Ziraat Bankası, TCDD, Genç Turkcell, Özdilek ile çalışmalar yürüttüm. SporToto Süperlig’de 48 karşılaşmada görev alırken Ziraat Türkiye kupasında 14 UEFA Avrupa Liginde 3 müsabakada görev aldım. Yanı sıra 2 A Milli Futbol Takımı müsabakasında da görev aldım.

Arkama dönüp baktığımda aktif olarak 100’e yakın firma halen benim onlara sunduğum Logo tasarımlarını kullanırken, Kurumsal Kimlik çalışmaları yürüttüğüm firma sayısı 40’ın üzerinde.

Bu küçücük zamana ne kadar da çok iş sığdırmışım diye düşünmeden edemiyorum.

Tüm bunların yanı sıra kendi projelerime de yavaş yavaş ağırlık veriyorum. Bunlardan hayata geçmiş olan DerNET (Dernek ve Kooperatif Yönetim Sistemleri) şuan için ağırlıkla yükü çekerken, bu yılın başında eTürk’s projesine de start vermiş bulunmaktayım.  Yakın dönemde Mobil platformlarda devreye girecek olan projem ile birlikte Türkiye genelinde oldukça ses getireceğimi düşünüyorum. Planlarım bu yönde en azından.

Hizmetlerimiz
  • İkinci El Domain / Alan adı alım-satımı

  • Marka Danışmanlığı

  • Dijital Pazarlama Danışmanlığı

  • E-Ticaret Danışmanlığı

  • Medya Planlama Danışmanlığı

  • SEO Danışmanlığı

  • Görsel İletişim

Sırasıyla eklenecek olan yazılarımız!

Bizi takip edin..

Bizden haber almak tüm konulardan anında haberdar olmak için katılın.

Ticari kariyeriniz için danışmanlık yapıyoruz.

Bizimle İletişime Geçin

Phone: 0850 886 47 40

Mobile: 0542 527 47 40

Web: eTürk's ©2018

Son Yazılar